11.2.13

Vajinal kokunun nedenleri
Vajinadan kötü koku gelmesi durumu, bir çok kadının hem günlük hayatını hem de cinsel yaşamını bir hayli olumsuz yönde etkileyen bir şikayettir. Vajinadaki kötü kokunun bir çok nedeni olabilir. Bu nedenlerin neler olabileceğini az çok tahmin edersiniz. Ancak tahmin bile edemeyeceğiniz sebepler, vaginada kokuya neden olabiliyor. Şimdi vajinanın kötü kokmasına neden olan şeyler ve rahatsızlıklar nelerdir bir göz atalım daha sonra da vajina kokusuna doğal ve bitkisel çözümler neler olabilir kısaca izah edelim:
Vajinada kötü kokulara yol açan olası nedenler:
Kötü Hijyenik Şartlar:  Kişisel hijyen eksikliği vajina kokusuna neden olabilir. Böyle bir durumdan dolayı vajinadaki istenmeyen kokular oluşuyorsa büyük ihtimalle beden temizliğine dikkat ederek, sıkça yıkanarak ve hijyene ihtimam gösterek bu sorunu çözebilirsiniz.
Bakteriyel Enfeksiyon Nedeniyle Görülen Vajinal akıntılar: Vajinada oluşan kokmuş balık kokusu, genellikle bir bakterinin neden olduğu enfeksiyondan kaynaklanmaktadır. Vajinada oluşan bu keskin ve kötü bakterilerin çoğalması için oldukça uygun şartlar barındıran vajinada üreyen bakterilerin salgıları nedeniyle oryaya çıkmaktadır. Bu durumda yapılacak şey, hiç utanıp sıkılmadan bir doktora giderek vajinada kötü kokuya neden olan bakterileri yok edecek ve kökünü kurutacak bir antibiyotik tedavisi almanızdır.
 Vajinal Mantar Enfeksiyonları : Vajina mantarları da kadınların genital organlarında kötü kokulara sebebiyet verebilir.


EmoticonEmoticon

İdeal Kilonuzu hesaplayın

Boyunuz : Cm
Kilonuz : Kg
Yaşınız :
Cinsiyetiniz :
Örgü :
İdeal Kilonuz : Kg
Fark : Kg