21.2.13

Diş ağrısına doğal çözüm yolları nelerdir?
Diş ağrısı için pratik bitkisel çözümler :
1-Defne yaprağı sirke ile kaynatılarak gargara olarak kullanılır.
2-Bir bardak suya bir kaç damla karanfil esansı konularak bu Su ile ağız çalkalanır.
3-Sarımsak ezilir,ağrıyan dişin afı ovulur.
4-Bir bardak kaynar suya 1 tatlı kaşığı Adaçayı konulur.20 Dakika demlendirildikten sonra ılık halde gargara yapılır.
5-Maydanoz ezilerek ağrıyan dişe sürülür.
Bunlar tabii ki geçici çözümlerdir.Diş ağrılarılarının tedavisi için mutlaka bir diş hekimine danışınız.Dişlerde meydana gelen çürük, kırılma gibi durumlarda şiddetli ağrılar yaşayabiliriz.
Diş ağrısı nasıl geçer? Nasıl giderilir?
Bu ağrılar insanın ruhsal olarak da sıkıntıya sokan ağrılardır. Özellikle 20 lik diş ağrıları ciddi acılar yaşatır. Diş ağrıları bazen uzun bir süre geçmez, işte tam bu noktada diş ağrısına ne iyi gelir diye araştırmaya başlarız, öncelikle uzun süren bir ağrınız var ise bir diş hekimine görünmelisiniz, çünkü burada yazacağımız öneriler sadece anı kurtaran bilgilerdir, kalıcı tedavi diş hekimleri tarafından yapılır. Diş ağrısı için şifalı bitkiler mevcutdur. Ahmet maranki diş ağrısı için sarımsak ve maydanoz önermektedir, maydanozu güzelce ezdikten sonra ağrıyan diş etrafına yavaş yavaş masaj yapar gibi sürmek gerekir, sarımsak da aynı şekilde güzelce ezilerek ağrıyan diş etrafına sürülmelidir. Bilinen bir tedavi yöntemi olan tuz tedavisi ile az miktardaki tuz ağrıyan dişe bastırılır ya da tuzlu su ile gargara yapılır.
Diş ağrısı için ilaçlar da kullanılır, ancak bir ilaç kullanmadan veya bitki tedavisi de olsa doktorunuza danışmadan tedaviye başlamayınız, diş ağrısı için antibiyotikler, iğneler kullanılır, rastgele ağrı kesici haplar kullanarak yan etkilere mağruz kalabiliriz, önce diş hekimlerimize danışalım.
Peki diş ağrısına ne iyi gelir?

Diş ağrısı için karanfil

Karanfilin faydaları bir çok alanda bilinen bir gerçektir, özellikle ağrı kesici etkisi ile bilinen karanfil diş ağrısına iyi gelir.
Aktarlardan bulabileceğiniz karanfil tohumu diş ağrısı tedavisi için geçicide olsa bir rahatlatma sağlayacaktır.a
Aldığınız karanfil tohumunu ağrıyan diş üzerine koyup hafif bastırmanız ile diş ağrısına iyi gelecektir ve diş ağrısını hafifletecektir.
Bu öneriler sadece diş hekiminize gidip muayene olmadan önce ağrıyı hafifletmek içindir kalıcı tedavi için tek yetkili kişi diş hekimleridir.

2 yorum

http://yazparakazan.com/blog/dis-agrisina-ne-iyi-gelir-dis-agrisi-nasil-gecer.html yazımızı da okumanızı tavsiye ederim

Tamam bakacağım teşekkür ederim..


EmoticonEmoticon

İdeal Kilonuzu hesaplayın

Boyunuz : Cm
Kilonuz : Kg
Yaşınız :
Cinsiyetiniz :
Örgü :
İdeal Kilonuz : Kg
Fark : Kg