12.2.13

Varisten kurtulmak için dogal yöntemler.VARİS İÇİN NELER TÜKETMELİYİZ?
Sarımsak, Limon, Dulavratotu, Çobançantası, Devedikeni, Atkestanesi, Hindibağ, Isırgan, Binbiryaprakotu Subiberi, Lahana, Ökseotu, Papatya, Aynısefa, Civanperçemi
Önerilen kullanım şeklianperçemi,
* Peklik ve hamilelik döneminde dar giyeceklerden kaçının. Açık havada yürüyüşler yapın.
*Damar tıkanıklığını gidermek için her sabah soğuk duş yapın. Yere yatıp ayaklarınızı yukarı kaldırarak dinlenin. Alt organlarınızda kan birikmesini önlemek için masaj yapın.
* Gerekiyorsa varis çorabı giyin.
*Ayaklarda ve bacaklarda ödem oluştuğunda, hindibağ ve civanperçemi çayı kullanılır. Bir bardak kaynar suya 1 çay kaşığı Civan perçemi Hindibağ atılır 1-2 dakika kaynatılır. 5-10 dakika demlendirilir. Aç karnına çay olarak günde 2 kere 1 fincan içilir. 20-60 günlük kürler yapın.
*Taze Dulavratotu ve Lahana yapraklarından lapa yapın hastalıklı bölgeye koyun.
*Bacaklarda ödem oluştuğunda
Atkestanesi, Alıç, Zencefil, Civanperçemi, Acı biber (paprika) eşit miktarda karıştırılır. 1 bardak kaynatılmış suya 1 çay kaşığı karışımdan atılır. 1-2 dakika kaynatılır. 5-10 dakika demlendirilir. Günde 2 fincan çay aç karnına veya öğün aralarında içilir.
* Bir tavaya yarım kg iç yağı eritilir. Kızınca içine kıyılmış Aynısefa (sapları, yaprakları, çiçekleri) eklenir. 3-4 dakika çıtırdayana kadar karıştırılır. Ateşten alınır. Ertesi güne kadar 12 saat buzdolabında bekletilir. Biraz ılıtılır. Tülbente konur. Sıkılarak bir kavanoza süzülür. Kalan posa buzdolabına konur. Tekrar kullanılır. Yapılan merhem varisli yerlere sürülür.
* Varisli yerlere hortumla tazyikli soğuk su beş dakika tutulur. Kurulanır. Papatya yağı ile aşağıdan yukarı doğru ovulup bir sargı beziyle fazla sıkmadan sarılır.
*100 gr Azazeğrik kökü, ısırgan kökü, atkestanesi meyve ve yaprakları, kekik hepsi karıştırılır. 20 bardak suya konup kaynatılır. 1 tatlı kaşığı tuz konur. Ilınınca ayaklar ve eller içine konur banyo yapılır.
* Haricen kullanmak için bir tutam Yabani kuşkonmaz yaprak ve meyvesi 1 fincan kaynamış suya atılır. Kaynatılıp demlendirilir ılınınca kompres yapın.
* Limon suyu ile varisli yerlere masaj yapın. 4 bardak suya, yumurta büyüklüğünde kaya tuzu konur. Erinceye kadar kaynatılır. Soğuduktan sonra varisli yerler yıkanır. Ovmayın ve duru suyla yıkamayın.
* Ayaklarda ve bacaklarda ödem oluştuğunda, 3 çay kaşığı At kestanesi, Alıç, 2 çay kaşığı civanperçemi, 1 çay kaşığı, zencefil, hepsi karıştırılır. 1 bardak suya 2 çay kaşığı atılır. 1 taşım kaynatılır. 5-10 dakika demlendirilir. Bu çaydan günde 2 kere, aç karnına veya öğün aralarında birer fincan çay olarak içilir.
* Bir bardak kaynayan suya 2 tutam Civanperçemi yaprak ve çiçeği atılır. 1-2 dakika kaynatın. Demlendirilir. Günde 2 kere içilir. 20-60 gün devam edilir.
* 4 bardak kaynar suya 1 tutam (20gr) Asma yaprağı konur. Yarım saat bekledikten sonra süzülür. Günde 2 fincan içilir.
* Bir bardak kaynayan suya 2-3 baş Papatya çiçeği atılır. 1-3 dakika kaynatılır. Demlenir günde iki defa içilir. 20-60 gün devam edilir.
* Günde bir kere 1 su bardağı ılık suya 1 çorba kaşığı bal konur. Eriyince bu suyla bir tatlı kaşığı dövülmüş üzerlik tohumu içilir. 15 gün devam edilir.
* Bir bardak kaynayan suya 5 tutam Ebegümeci çiçekleri atılır. 1-2 dakika kaynatılıp demlenir. 1 fincan içilir günde 2 kere 30-60 gün devam edilir.
* Varislerden kaynaklanan yaralar için 2 tutam Civan perçemi, 1 tutam Gül, 1 tutam Adaçayı, 1 tutam Nane, 1 tutam Lavanta, 1 tutam Sitronel (limon kokulu bir bitki), 5 dakika kaynamış 3 Ardıç meyvesi(açılmamış). Hepsi karıştırılır. 2 su bardağı suya atıp 2-3 dakika kaynatılır. Demlendirin. Günde 1 fincan için.
* Her gün 3 diş sarımsak yenir. Üzerine bir çay bardağı Pekmez içilir.
* Haftada bir iki kere kuru Üzüm veya Erik hoşafı içmek faydalıdır.
* Bol su da bacakları saracak sayıda Lahana yaprağı konur. Kaynatılıp süzülür. Yapraklar dayanabilecek sıcaklıkta ayaklara sarılır. Soğuyuncaya kadar yatarak beklenir. Her gün tekrar edilir.

1 yorum

Merhabalar, öncelikle kesinlikle bıçak altına yatmamanızı tavsiye ederim. Ayak ve bacaklarınız da varis problemi mi var? Merak etmeyin artık her hastalığın bir kolay tedavisi bulunuyor :) Peki nasıl mı? Herkese %100 kesin bir dille ifade ediyorum. İşe yarayacak adeta mucizevi bir ürünü tavsiye ediyorum. Kısa süre içinde tüm varisler den kalıcı bir şekilde kurtulmak ister misiniz? Nasıl mı? Varikosette Krem, evet! Bu harika ürün sayesin de o kadar kısa bir süre içerisinde varislerden kurtulacaksınız ki, kendiniz dahi şaşıracaksınız. Tabi herkeste maksimum seviye de faydalı olur mu? Bilemem. Ancak kesinlikle denemenizi tavsiye ederim. En azından kısa süre içinde tamamen giderilmese de biraz daha zamanınızı alır ama %100 sonuç vererek varisleri yok eder.


EmoticonEmoticon

İdeal Kilonuzu hesaplayın

Boyunuz : Cm
Kilonuz : Kg
Yaşınız :
Cinsiyetiniz :
Örgü :
İdeal Kilonuz : Kg
Fark : Kg