4.2.13

Vajinal mantarın doğal tedavisi

Vajinal mantar doüal tedavi yöntemleri,ilaçlarla geçmeyen vajnal mantarın doğal tedavi yöntemleri,vajinal matar nasıl geçer,vajinal mantar akıntsı nasıl geçer,vajidaki mantarın tedavisi,vajinal mantar tedavisinde kullanılan ilaçlar,vajinal mantarı geçiren bitkiler,hangi bitkiler vajinal mantarı geçirir..

Vajinal mantar, bayanların adeta çile çektiği en yaygın ve bir o kadar da en sıkıcı hastalıklarından birisidir. Yetişkin bayanlar hayatlarında en az bir-iki defa bu hastalığa yakalanmaktadır. Ne yazık ki bu hastalığı meydana getiren sebepler açıkça görülmeyebilir. Sitemiz içerisindeki diğer yazılarda vajinal mantara sebep olan etkenler açıklanmıştır. Tıp dünyasında ve halk arasında çeşitli vajinal mantar tedavileri öne sürüldüğü halde bir çoğu işe yaramamakta ve hastalık tekrar etmektedir.

Sebepleri:Vajinal mantar hastalığına neden olan, aslında, en temel anlamıyla vajinaya etki eden herşey olabilir. Gebelik, diğer hastalıkların etkisi, iç çamaşır ve kıyafetlerin imal edildiği maddeler, kullanılan ilaçlar, antibiyotikler ve onların yan etkileri, cinsel birleşme, sinir ve stres, yaşam koşullarının iyi olmaması, ortak kullanılan eşyalar, havuz ve hamam gibi ortak kullanım alanları, tuvalet alışkanlığı ve hatta solunan havanın temiz olmamasına varıncaya kadar bir çok sebep karşımıza çıkmaktadır.


Öneriler:   (öncelikle doktorunuza başvurunuz..bu bilgiler sadece öneridir..kullanıp kullanmamak size kalmıştır..Meydana gelecek aksi durumda sorumluluk kişiye aittir.)

 •  Temiz bir kabın içine 100 gram kadar vazelin, yarım kahve fincanı kükürt ve bu karışımı merhem haline getirecek kadar suyla birlikte karıştırılıp, söz konusu hastalıklı bölgeye günde iki kez sürülür.
 •  Bir litre suyun içine bir avuç ince kıyılmış aynısefa çiçeği katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek söz konusu hastalıklı bölge yıkanır. Bu durum sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez tekrarlanır.
 • Bir miktar toz haline getirilmiş beyaz haşhaş tohumu, sirke ile karıştırılıp mayi haline getirildikten sonra söz konusu hastalıklı bölgeye sürülüp aradan bir saat geçtikten sonra yıka nır. Bu durum sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez tek rarlanır.
 • Bir litre suyun içine iki adet pırasa doğranıp iyice kayna tıldıktan sonra elde edilen su ile söz konusu hastalıklı bölge sa bah ve akşam olmak üzere günde iki kez yıkanır.
 •  Kabuklan soyulmuş bir adet acı hıyar ezildikten sonra söz konusu hastalıklı bölgeye sabah ve akşam olmak üzere gün de iki kez sürülür.
 •  Bir litre suyun içine iki çorba kaşığı kişniş katılıp kayna tılmasının ardından süzülerek elde edilen su ile söz konusu has talıklı bölge sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez yıkanır.
 • Bir miktar defne yaprağı, dalları ve yemişleri bir arada kaynatılıp söz konusu hastalıklı bölge yıkanır.
 • Bir litre suyun içine bir avuç börülce katılıp kaynatılması nın ardından süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.
 • Bir fincan kaynar suyun içine birer çay kaşığı şahtere otu ve helile katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten son ra süzülerek içilir.
 • Bir litre suyun içine bir tutam sığırkuyruğu katılıp kaynatıl masının ardından süzülerek günde üç kez yarım kahve fincanı içilir.
 • Bir kahve fincanı susam yağının içine yanm çay kaşığı sarısabır tozu katılıp iyice karıştırıldıktan sonra erik hoşafı ile birlikte içilir.
 • Bir fincan kaynar suyun içine bir çay kaşığı demirhindi katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzüle rek, sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez içilir.
 •  Bir miktar taze pelin yıkanıp temizlendikten sonra nemli bir halde mikserden geçirilip bir tülbent yardımıyla sıkılarak el de edilen Özsuyu söz konusu hastalıklı bölgeye sürülür.
 •  Mantar üremesini engellemek için şeker, alkol, çok işlemden geçmiş yiyecekler, rafine edilmiş karbonhidratlar ve günlük yiyeceklerden uzak durun.
  * Her gün üç fincana kadar kadifeçiçeği çayı için ve yemeklerde bir miktar sarımsak kullanın.
  * Mantara karşı etkili olan bitkileri veya sarımsak, ekinezya, kadifeçiçeği, mirra, mazı ve aloe vera gibi bağışıklığı güçlendirici bitkileri kullanabilirsiniz. Mirra ve mazının, her doz için, suya 10 damla karıştırılarak tentürler halinde alınmaları en iyisidir. Bir Güney Amerika bitkisi olan Lapacho (pau d’arco), kandida mantarı tedavisi için önerilen ve birçok aktarda rahatlıkla bulunabilen bir bitkidir.
  Mantar için Doğal Antiseptik :Sarımsak, bakteri ve mantara karşı etkili olan antiseptik özelliği sayesinde 5000 yıldır tıbbi ilaçların içinde kullanılmaktadır. Enfeksiyonla savaşmak ve hazım problemleri için idealdir. Kan kolesterolü değerlerini düşürerek, kalp rahatsızlıklarının riskini azaltır. Doğuda, yaşlılara zayıf sindirim sistemi fonksiyonlarını güçlendirmek için düşük dozlarda sarımsak verilmektedir. İster dişlerini sütün içinde ezin, ister yemeklerde kullanın, ister günde 2 grama kadar olan kapsüller halinde alın. Kokusuz tabletlerden uzak durun çünkü sarımsağın en yararlı parçaları en çok kokan parçalarıdır.

8 yorum

Merhaba
Bu kürlerden hangisi/hangileri gebelikte kullanılabilir bilgi verebilir misiniz? Teşekkürler

Gebe iseniz kullanmayın.

Çok acım ve kaşintım var bunların hangisi daha etkili

çörek otunu cıgneyerek yeyın muthıs bırsey bu denedım fyda gördum onun dısında sarımsak maydonoz kekık nane karanfıl tarcın ıcebılırsınız cayını yaparak yahut ayrı yıyerek ama bu ısın babası corek otu

çok sey denedım... geldı gectı geldı gectı derken aralıklı olarak kutulamadım bu ılletten... zaman sonra hemoroıd oldum.. annem corek otunu yememı soyledı.cıgneyerek gunde uc kere cay kaşıgıyla cıgneyerek corek otun u yedım.hemoroıdımın acısı gecerken mantarda kayboldu gıttı.... :) bı taşla ıkı kuş mısalı bır bucuk senedır hıc bıdaha olmadım... suan antıbıyotık kullanıyorum yıne hafıften kaşıntılar başlıyor gıbı gelıyorum dıyor yanı bende gelırsen gel dıyorum once rabbım sonra corek otum var :D no problem ...

Merhaba.
Corekotu size kac gunde etki sagladi.
Ben 3 gundur tuketiyorum ama bir suresi var mi acaba

Slm
Ne kadar surede etkisini gordunuz
6 aydir doktora gitmeme cesitli ilaclari denememe ragmen tekrarliyor
3 gundur tyketiyorum kac gunde anlasilir acaba

Bende kac senedir bu illetten kurtulamadim gitmedigim hastane kalmadi lutfen yardimci olun çörek otunu duymust denicem kasinan bolgeye yağını sursem bi faydasi olur mu acaba lutfen yardimci olun:(


EmoticonEmoticon

İdeal Kilonuzu hesaplayın

Boyunuz : Cm
Kilonuz : Kg
Yaşınız :
Cinsiyetiniz :
Örgü :
İdeal Kilonuz : Kg
Fark : Kg